Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Oferta

EFEKTY SPECJALNE
FX / SCENICZNE / TEATRALNE / FILMOWE

Wiele efektów specjalnych FX jest obecnie realizowanych przy użyciu dedykowanych urządzeń. Mamy do dyspozycji generatory płomieni, dymu, pary, iskier. Nie tylko zastąpiły one niektóre z efektów pirotechnicznych, ale także udostępniły wiele nowych funkcjonalności. Wykorzystujemy zarówno te urządzenia jak i tradycyjne efekty sceniczne.

Na początek krótkie demo-show amerykańskiej firmy La Maitre, jednego z największych i najstarszych producentów efektów specjalnych, w którym użyto całe spektrum efektów scenicznych

oraz fragmenty koncertu zespołu Rammstein, który prezentuje na scenie wyjątkowe show i wyjątkowe efekty specjalne

Nasza oferta obejmuje wszystkie rodzaje wyżej użytych efektów, zarówno te tradycyjne jak i te generowane przez urządzenia.
W filmach poniżej prezentujemy efekty specjalne w naszym wykonaniu, nawet w tak wyjątkowym miejscu jak klasztor na Jasnej Górze

czy też tak wyczekiwane jak "światełko do nieba" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Warszawa, 13.01.2019)

Zapraszamy do współpracy.
Szybki kontakt:
Jacek Kęsik
tel. +48 601 416 001
biuro@grupapso.pl

 

FONTANNY, JETY I WODOSPADY.

To najczęściej wykorzystywane efekty pirotechniki scenicznej. Mamy w tej grupie fontanny o czasie trwania nawet do 20 sekund, oraz ich podgrupę o czasie działania poniżej 1 sekundy, które określa się mianem "jet". Fontanny skierowane dyszami do dołu tworzą tzw. wodospad. Szerokie spektrum czasowe tych efektów pozwala "wypełnić" całą frazę lub tylko "podkreślić" akcent muzyczny. W linkach znajdują się prezentacje efektów marki Evolution, z których najczęściej korzystamy w naszych realizacjach.
https://ffp-fx.net/new/category/evolution-pyrotechnics/gerbs/
https://ffp-fx.net/new/category/evolution-pyrotechnics/jets/
https://ffp-fx.net/new/category/evolution-pyrotechnics/falls/

Generatory iskier SPARKULAR to nowość w ofercie efektów specjalnych. Gwarantują pełną kontrolę nad generowanym efektem. Pozwalają definiować wysokość oraz czas trwania efektu. Emitują znikome ilości dymu. Temperatura iskier sięga zaledwie 17°C (62°F).


BŁYSKI DOLNE I GÓRNE.

W tej grupie również dominują efekty iskrowe, ale mamy tu także flasze i dymy. Błyski charakteryzują się dużą dynamiką są więc wykorzystywane do podkreślania akcentów muzycznych. Na szczególną uwagę zasługuje Coliseum tworzące kolumnę iskier, z efektem akustycznym.
https://ffp-fx.net/new/category/evolution-pyrotechnics/sparkle-cannonscannon-simulator/
https://ffp-fx.net/new/category/evolution-pyrotechnics/flash-trays/
https://ffp-fx.net/new/category/evolution-pyrotechnics/mortar-hits/

Wśród błysków scenicznych wyodrębnioną grupę stanowią błyski górne. Błyski tworzą nad sceną kule iskier lub kolorowych gwiazdek, którym zwykle towarzyszy efekt akustyczny. Wykorzystuje się je do akcentowania dynamicznych wydarzeń na scenie.
https://ffp-fx.net/new/category/evolution-pyrotechnics/airburst/

MINY I KOMETY.

To bardzo dynamiczny efekt sceniczny. Podstawą efektów tworzonych przez miny są tzw. gwiazdki o bogatej kolorystyce. Odrębną grupę wśród min stanowią tzw. komety. W oparciu o nie można tworzyć np. finałowe sekwencje efektów scenicznych.
https://ffp-fx.net/new/category/evolution-pyrotechnics/mines/
https://ffp-fx.net/new/category/evolution-pyrotechnics/comets/
https://ffp-fx.net/new/category/evolution-pyrotechnics/laser-comets/
https://ffp-fx.net/new/category/evolution-pyrotechnics/falling-comets/

PŁOMIENIE.

Te efekty są obecnie realizowane w zasadzie wyłącznie przez generatory płomieni. Płomienie różnią się wielkością, kolorem i czasem trwania. Jako paliwo stposuje się m.in. lycopodium, isopar, propan. Efekty są pod całkowitą kontrolą i można je bezpiecznie wykorzystywać na scenie.

Najnowszy generator płomieni na rynku, który również możemy zaoferować, to WaveFlamer.

Oczywiście nadal wykonujemy różnego rodzaju efekty z użyciem "żywego" ognia.

DYM I PARA.

Płomieniom możemy przeciwstawić efekty generowane w oparciu o sprężony gaz CO2. Gwałtownie rozprężający się gaz ma bardzo niską temperaturę i wytrąca z powietrza wilgoć w postaci mgły.
https://www.magicfx.eu/hardware/co2-fx/magicfxr-co2-jet


KONFETTI I SERPENTYNY.

Do wyrzucania konfetti, serpentyn itp. wykorzystujemy sprężony powietrze lub gaz CO2. Konfetti/serpentyny dostępne są w wielu kolorach i kształtach, także na indywidualne zamówienie. Wielkość i ilość użytych urządzeń wyrzucających ładunki zależy od postawionego zadania. Więcej informacji.

FLOGOS.

Flogos wytwarzane są w oparciu o mieszaninę specjalnego fluidu, helu i sprężonego powietrza. Za pomocą odpowiednio przygotowanego szablonu można generować unoszące się w powietrzu logotypy. Flogos można wykorzystać tylko w dużych pomieszczeniach lub na zewnątrz.

 

Na koniec Katy Perry live w utworze Firework, w oprawie efektów scenicznych

Zapraszamy do współpracy.
Szybki kontakt:
Jacek Kęsik
tel. +48 601 416 001
biuro@grupapso.pl

PSO Sp. z o.o. Sp. k.

Dział obsługi Klienta

ul. Mikołaja Kopernika 13

42-217 Częstochowa


biuro@grupapso.pl


Telefon: +48601416001