Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Blog

05.08.2019

Nieprawda, że ... część 2


Odrzucamy kolejną, nieprawdziwą tezę na temat pokazów sztucznych ogni stawianą przez przeciwników fajerwerków, którą niestey bezkrytycznie rozpowszechniają wszystkie polskie media.

Nieprawda, że świat porzuca fajerwerki na rzecz technik multimedialnych


Sztuczne ognie od wieków towarzyszą najważniejszym wydarzeniom społecznym i kulturalnym na całym świecie. Wbrew temu co piszą i mówią media w Polsce, zasłuchane w rodzimych „proroków” ekologi, świat nie rezygnuje z celebrowania ważnych uroczystości w oprawie fajerwerków. Nie rezygnuje, bo nie ma takiej potrzeby. Pokazy sztucznych ognie od lat są monitorowane w wielu krajach, a wyniki tych badań nie wywołują alarmów ekologicznych.

14 lipca 2019 / Francja, Paryż / Dzień Bastylii
Jak co roku obchodom święta narodowego Francji towarzyszył spektakularny pokaz sztucznych ogni przy wieży Eiffel

4 lipca 2019 / USA, Waszyngton / Dzień Niepodległości
Nikt z amerykanów nie jest w stanie wyobrazić sobie obchodów Dnia Niepodległości, nawet w najmniejszej miejscowości, bez pokazu fajerwerków

Cofnijmy się teraz kilka miesięcy wstecz.
Miasta na całym świecie prześcigają się w organizowaniu jak największych sylwestrowych pokazów sztucznych ogni. Rywalizacja jest naprawdę bardzo ostra. Na poszczególne widowiska wydawane są miliony dolarów, ale także przyciągają one miliony widzów, bardzo często spoza granic danych krajów.

Oto tylko kilka przykładów:
Australia, Sydney, most Harbour Bridge

Wielka Brytania, Londyn, diabelskie koło London Eye

Brazylia, Rio de Jenerio, plaża Copacabana, ponad 2 miliony widzów

Niestety z Polski nie mamy absolutnie nic do zaprezentowania. Te same media, które przed Sylwestra kolportują negatywne wypowiedzi pseudo-ekologów, dzień po Sylwestra ekscytują się, przedstawiając relacje z tych wspaniałych widowisk.
Stawiamy retoryczne pytanie, na które zapewne nie padnie odpowiedź – kto, dlaczego i w imię czego, pozbawia nas tak wspaniałych przeżyć !

Nieprawda, że ... część 3

PSO Sp. z o.o. Sp. k.

Dział obsługi Klienta

ul. Mikołaja Kopernika 13

42-217 Częstochowa


biuro@grupapso.pl


Telefon: +48601416001